Käesolev veebileht kasutab küpsiseid. Lisateavet küpsiste kasutamise ja seadistamise kohta leiate siit.

Noored numerlased ja nende mentorid- Krislin ja tema juhendaja Tiina

NUTIKAS JA HEASÜDAMLIK KRISLIN

Miks sa valisid raamatupidaja elukutse ja töö raamatupidamisteenuse büroos? Kas see oli teadlik valik, et tahad töötada raamatupidamisteenuse büroos?

Valisin raamatupidaja elukutse, sest mulle on alati numbrid, arvutamine ja matemaatika meeldinud. Koolis selgus aga kiirelt, et raamatupidaja ei tegele ainult numbritega, vaid see maailm on hoopis suurem. Siiski meeldis mulle kõik see. Tegelikult ei olnud mul kordagi plaanis või mõttes mõni büroo, vaid mõtlesin ikka lihtsalt selle peale, et millises ettevõttes võiksin olla raamatupidaja. Elu mängis aga kätte sellised kaardid, et nüüd olen hoopis büroos tööl. Polnud see küll teadlik valik, aga olen väga rahul ning nüüd ei kujutaks ettegi olla ühes kindlas ettevõttes.

Kuidas su esimesed kuud Numeris kulgesid? Justnimelt kulgesid. 😊

Esimene kuu kulges väga rahulikult ja mõnusalt, ei olnud mingeid kohustusi ega pinget veel peal. Sai kõigega rahulikult tutvuda. Esimene kuu tundsin juba lõpuks, et igavaks muutub töö, aga siis kui tekkisid juba endale ettevõtted ja ka tähtajad ning kindlad ülesanded, siis läks uuesti põnevaks.

Mida sa kõige rohkem pelgasid tööle asudes, aga tegelikult ei osutunud see üldse tõeseks?

Alguses tööle asudes oli tegelikult ikka päris suur hirm, et kas ma saan üldse hakkama. Kas ma pean kõike kohe üksi tegema ja teadma? Olles alles kooli lõpetanud, siis kartsin seda väga. Õnneks on meil väga toetav kollektiiv ning hätta jäädes oli alati abi kohe olemas.

Mis on kõige põnevam töö osa, mis on selline, mis paneb sind hüüdma: jess, seda ma teen kohe!

Minule meeldib palgaarvestus ning sellega seonduv. Meil on kolleegiga ühe ettevõttega selline vahva tabel, mida me kutsume kihnu seelikuks, sellega on hästi palju pusimist ning mitu päeva tööd, kuid naljakal kombel on mulle hakanud selle tabeli täitmine meeldima. 😃

Millisena Sa näed raamatupidajate tulevikku?

Mina leian, et raamatupidajaid on alati vaja ning nende töökohad ei kao mitte kuskile. Arvan, et tuleviku pärast muretseda vaja ei ole.

Kuidas end motiveerid, mis Sind köidab?

Mind köidab see, kui asjad on tehtud ja korras, nii on palju vähem stressi ja tuju positiivsem. Kui olen asjadega saanud valmis, luban endale alati väikese puhkuse, kas siis kuskile loodusesse minnes või lihtsalt kodus puhates. Väga palju annab positiivset energiat ka perega koos veedetud aeg, eriti pere pisikeste tegelaste, õe lastega tegelemine :).

Kui sul oleks supervõime siis….?

Väiksena soovisin ma alati endale kõiksugu supervõimeid, tahtsin lennata ja olla nähtamatu ja mida iganes veel. Praegu tunnen ma, et kui mul oleks mingisugune supervõime, siis see võiks olla selline, et ma suudaksin kõik inimesed ja loomad terveks ravida nipsust. 😊

KRISLINI ABIVALMIS JA PÕHJALIK JUHENDAJA TIINA

Mis tundeid tekitas, kui pakuti võimalust olla mentor alles alustavale raamatupidajale?

Nagu isegi mäletate, siis esimene mõte oli ikka pigem “ei”. Juba lapsena, kui mängisime kooli, siis mina ei olnud mitte kunagi õpetaja, vaid alati õpilane ja tavaliselt ikka  selline “kahemees”. Ja ka hiljem elukutse valikul ei olnud kaalumisel kordagi õpetaja amet või mõni muu juhtimist-juhendamist nõudev elukutse.  Ehk siis olen arvamusel, et õpetaja amet on üks neist, milleks peab olema juba üsna varakult kutsumus.

Mida sa pelgasid juhendamise juures kõige rohkem, aga tegelikult oli hirm asjata?

Ma ise arvan, et ei oska piisavalt selgelt ja lühidalt oma teadmisi edasi anda, vaid kipun liiga keeruliselt ja pikalt seletama. Ka ei olnud mul eriti kogemusi just tööalaselt ülesannete jagamisel.

Kas juhendamine andis sulle ka mingi uue vaatenurga ja mõtte, miks selline roll, väljakutse vastu võtta?

Tegelikult ei ole ju see juhendamine, või siis pigem natuke kaasa aitamine, midagi väga hullu olnud, kuid vaid seetõttu, et Krislin on väga hakkaja ja tubli. Kui aga tegemist oleks olnud päris “esimeste sammude astujaga” raamatupidajaga, siis arvan, et ma ei oleks ikkagi piisavalt sobiv juhendajaks.  Aga see aeg andis mulle endale pigem ikka toreda kogemuse juurde ja ma ei kahetse hetkegi, et oma ebakindlusest tol hetkel võitu sain.

Kuidas end motiveerid, mis Sind köidab?

Raamatupidamine on ju põnev ja eriti meil siin raamatupidamisfirmas, kus kliendid on erinevad ja nende tegevusalad on erinevad. Jah, muidugi on perioode, kus koormus on suur ja ajast kipub vajaka jääma. Samas on aga pagana hea tunne, kui summadest on aruanded saanud või mõni uurimist-otsimist nõudev probleem edukalt ära lahendatud!

Kui sul oleks supervõime siis….?

… lõpetaks otsekohe sõja Ukrainas.