Käesolev veebileht kasutab küpsiseid. Lisateavet küpsiste kasutamise ja seadistamise kohta leiate siit.

Praktikakogemus Numeris

Raamatupidamisbüroo IMG Numeri on asutamisest saati soovinud olla oma valdkonnas suunanäitaja. Juba algusaastatel olid praktikandid meie juurde väga oodatud ja nii mõnigi neist on tänaseni IMG Numeri raamatupidaja ning annab nüüd omakorda kogunenud teadmisi ja oskuseid edasi. Kõik meie senised praktikandid on olnud väga tublid ja innukad õpilased.

Oktoobri alguses alustas IMG Numeris oma praktikat Jaanika, kes õpib Tallinna Majanduskoolis raamatupidamise erialal.

Jaanika soov oli praktika läbida raamatupidamisbüroos kus saab hea ülevaate erisuguste ettevõtete raamatupidamisest ning ühtlasi töötada erinevate raamatupidamistarkvaradega.

Praktika kestis kaks kuud ja nädala koormuseks kujunes umbes 40 tundi. Esimesel praktikapäeval tutvustasime Jaanikale ettevõttesisest töökorraldust ja kolleege.  Jaanika praktikajuhendajaks on pikaajalise töökogemusega raamatupidaja Kristel, kes on olnud IMG Numeris teistelegi praktikantidele juhendajaks ja mentoriks.

Praktika käigus sisestas Jaanikas raamatupidamise algdokumente erinevates raamatupidamistarkvarades ning aitas koostada või koostas iseseisvalt majandusaastaaruandeid e-äriregistris. Oma töös rakendas ta digitaalse raamatupidamise töövõtteid (töö digitaalsete dokumentidega ja automatiseerimine).

IMG Numeri kasutab oma klientide teenindamiseks väga palju erinevaid tarkvarasid, sh Directo, Merit Aktiva, Erply Books, SimplBooks, Joosep, SAP, Standard Books jt.  Palgaarvestuse kasutatakse Merit Palk ja Taavi Palk programme. Lisaks veel digiteerimistarkvarasid Envoice ja Costpocket. Jaanikal oli võimalus kätt proovida mitmete eelpool nimetatud tarkvaradega. Usume, et kokkupuude mitme tarkvaraga andis talle hea kasutajakogemuse ning ülevaate tarkvarade erinevustest ja ka võimalustest.

Oma praktika käigus tegeles Jaanika ka raamatupidaja töö rutiinsema poolega ehk andmete sisestamisega, mille manuaalse töö osakaal on kiirelt vähenemas ja suurenenud tehnoloogiapõhine lähenemine.

Numeri raamatupidajad osalevad pidevalt erialastel koolitustel, mis aitavad kursis olla erinevate seaduste muudatustega ja täiendada oma teadmisi. Samuti on omavaheline kogemuste jagamine ja teineteise toetamine meie juures väga kõrgelt hinnatud. Seega ei jää õppimine ja uudishimu IMG Numeri raamatupidaja jaoks koolipinki või kaugeks mälestuseks.

Juba enne 2020. aastat kui kogu maailm pidi kohanema uue olukorraga, oli IMG Numeri töötajatel võimalik töötada nii kontoris kui ka kodukontoris. Praegusel COVID-i viiruse ajal on kaugtöökorraldust veelgi täiendatud ja kodukontori võimalusi laiendatud.

Kokkuvõttes jäi Jaanika IMG Numerist saadud kogemustega väga rahule ja soovib tulevikus sellel erialal edasi töötada. Tema siirad tänusõnad räägivad enda eest: “Ma soovin teid kõiki tänada äärmiselt meeldiva ja toreda aja eest, mil ma teie juures praktikal olin. Te leidsite aja minu õpetamiseks, andsite mitmekülgse ülevaate raamatupidaja tööst ja olite alati mulle nõu ja jõuga abiks!“.

Numeri uksed on õpihimulistele praktikantidele alati avatud ja huvi korral võta meiega kindlasti ühendust, kirjuta aadressile numeri@numeri.ee või helista numbrile 686 7110.