Käesolev veebileht kasutab küpsiseid. Lisateavet küpsiste kasutamise ja seadistamise kohta leiate siit.

Raamatupidamise teenuste pakkumine distantsilt – aktiivne kaugtöö aasta Numeris

Varsti on pea aasta, kui meie Numeri raamatupidamise teenustest asusime koroonaviiruse möllus oma tiimiga 100% kaugtööle – kõik ja üheskoos. Kaugtöö ei ole meie jaoks tundmatu maa – juba siis kui esimesed sülearvutid tulid tehti Numeris kaugtööd. Siis lihtsalt ei teatud seda tööviisi niimoodi nimetada.
Kuid tuleb tõdeda, et kogu raamatupidamise teenuste eest vastutava tiimi korraga kaugtööle üleviimine oli päris suur väljakutse. Aga väljakutsed ja tavarutiinist väljatulek viib ainult edasi – uued kogemused, uued tööviisid kõik ju õpetavad midagi.
Õppetunde oli mitmeid. Nii mõnigi meist ei kasutanud varem igapäevaselt Skype, Teamsi, Zoomi ega pilvelahendusi. Seega tuli see nüüd igapäevase töövahendina selgeks teha ja kasutusele võtta. Või, kui IT mees on kontoris olles käeulatuses probleeme lahendamas, siis nüüd tuli ise hakkama saada. Kuigi telefonikõne kaugusel oli tugi ikka olemas. Lihtsalt nii operatiivselt asjad ei liikunud, aga siiski kõik sai korda. Töövahendid koju viidud ja kodus ülesse seatud. Töölaud kohandatud mugavaks ja töö võis alata. Oleme selle aasta jooksul õppinud palju uusi teadmisi ja saanud kordades pädevamaks, kui seda alles eelmisel aastal samal ajal uskuda oleksime võinud.
Mis oli eriti huvitav, see samm viis digimaailma ja digiteerimise suunas liikuma kiiremini, kui esialgselt olime planeerinud. Kliendid olid ikka harjunud pabereid tooma kontorisse ja tihtipeale printisime veebi teel tulnud dokumente. Isegi rohkem, kui vaja. Kaugtööl olles muutsime harjumusi ja õppisime asju teistmoodi tegema. Seega hea meel on näha, et printimine ei ole enam popp/nii vajalik ja selle asemel kasutame digitaalseid lahendusi dokumentide ja info edastamiseks rohkem, kui kunagi varem. Seega anname ka meie oma väikse lisapanus rohelisema mõttemaailma poole.

Raamatupidamise teenused ja kaugtöö – kas nii jääbki?
Ühise tiimitunde hoidmiseks oleme teinud veebis ühisüritusi, kokanud, nõu pidanud, sünnipäevalisi õnnitlenud, kuulanud kuidas end sel teistmoodi ajal mitte unustada ja enda eest hästi hoolitseda. Samuti oleme ennast arendanud/koolitanud, loonud päris oma siseveebi, kus info on väga selgelt ja operatiivselt kätte saadav ja paljut muutki. Kuid ikka tahame kontorisse tagasi! Omavaheline igapäevane nägemine, kohvitamine ja üksteisele toeks olemine ei muuda kaugtööd tulevikus päris primaarseks. Vähemalt meie, Numeri raamatupidamise teenustes, vajame üksteist ja sotsiaalset silmast silma suhtlust. Pigem otsime tasakaalu kaugtöö ja kontori töö vahel.

Hoiame positiivset meelt ja ootame olukorra stabiliseerumist ja, et me ühel hetkel saame ikka oma töökoju tagasi. Samuti ootame pikisilmi kohtumisi oma klientidega. Nii tore on teiega kohtuda aeg-ajalt ka vahetult kontoris.

Kohtumiseni, loodetavasti juba õige pea!