Käesolev veebileht kasutab küpsiseid. Lisateavet küpsiste kasutamise ja seadistamise kohta leiate siit.

Noored numerlased ja nende mentorid- Maarja ja tema juhendaja Ülle

Nii alustava raamatupidaja kui ka mentori ja juhendaja rollis olemine on omaette väljakutse, millega olete ilusti hakkama saanud. Räägime veidi sellest kogemusest.

SPORTLIK, RÕÕMUS JA ALATI ABIVALMIS MAARJA

Miks sa valisid raamatupidaja elukutse ja töö raamatupidamisteenuse büroos? Kas see oli teadlik valik, et tahad töötada raamatupidamisteenuse büroos?

Raamatupidaja elukutse valisin, sest mulle on väiksest peale meeldinud numbrid ja kõik sellega seonduv, ka koolis olid matemaatika ja keemia minu lemmikaineteks. Lisaks, nähes kõrvalt raamatupidaja tööd, tundus see minu jaoks väga põnev ja nii otsustasingi proovida ning tunnen, et tegin õige valiku. 😊

Kuidas su esimesed kuud Numeris kulgesid? Justnimelt kulgesid.
Esimesed kuud kulgesid meeletult kiirelt, kõik oli nii uus ja huvitav. Iga päev tööle tulles ootas midagi uut ning kindlasti olen saanud väga palju uusi oskusi selle aja jooksul. Oli ka keerulisemaid hetki, kuid Numeri kollektiiv on väga abivalmis, seega kõik küsimused said alati vastuse. Mina olen enamjaolt töötanud kontoris kohal ja väga tore on, kui toas on ka 2-3 raamatupidajat, kes on tunduvalt suurema kogemusega ning valmis arutama kõigi küsimuste üle.

Mida sa kõige rohkem pelgasid tööle asudes, aga tegelikult ei osutunud see üldse tõeseks?
Kartsin kõige rohkem klientidega suhtlemist, sest ma olen suhteliselt noor ja peaaegu olematu kogemusega, siis et kuidas kliendid minusse suhtuvad. Õnneks on kõik kogemused olnud meeldivad ja lisaks on alati olnud olemas tugi teenustejuhi poolt, kes on keerulisemates olukordades kõrval olnud ja abistanud.

Mis on kõige põnevam töö osa, mis on selline, mis paneb sind hüüdma: jess, seda ma teen kohe?
Ma arvan, et kõige põnevam osa on sellegi poolest klientidega suhtlemine, mida ma alguses just kartsin. Neilt võib tulla tihti väga ootamatuid ja huvitavaid küsimusi, millele vastuse saamiseks saab arutada nii teiste raamatupidajate kui ka meie maksukonsultantidega või maksuametiga. Tunnen, et nendest olukordadest õpin ise kõige rohkem.

Millisena Sa näed raamatupidajate tulevikku?
Alates esimesest koolipäevast räägiti meile, et raamatupidaja töö on hetkel suures muutumises ja palju on ka juttu, et see amet kaob üldse ära, aga mina sellesse ei usu. Kindlasti amet muutub, aga mina arvan, et ainult paremuse poole. Hetkel on võimalik olla raamatupidaja kas või ettevõttele, mis on teises maailmaotsas. Töö on võimalik hoida täielikult paberivabana ja vähem on rutiinset sisestamise tööd ning rohkem ongi klientide nõustamist. Seetõttu jätkasin mina ka oma õpinguid maksuspetsialistina, et osata paremini klientidega suhelda ja neile nõu anda.

Kuidas end motiveerid, mis Sind köidab?
Mu põhiline motivatsioon, ma usun, on see, et ma tahan ise paremaks saada ja areneda ning ma arvan, et parim viis seda teha on läbi töö. Läbi selle saan ka klientidele pakkuda paremat teenust ja toetada nende ettevõtteid.

Kui sul oleks supervõime siis….?
Siis ma tahaksin osata kõiki maailma keeli, kuna see annaks nii palju võimalusi juurde ja mulle väga meeldib reisida. Kahjuks keeled ei taha mulle kõige kergemini külge jääda, aga üritan neid õppida sellegi poolest. 😊

MAARJA ARMAS JA RÕÕMSAMEELNE JUHENDAJA ÜLLE

Mis tundeid tekitas, kui pakuti võimalust olla mentor alles alustavale raamatupidajale?
Oli ikka veidi põnev – et kas oskan üldse juhendada ja enda teadmisi jagada ning tekitada noores kindlustunnet, et raamatupidamine pole raketiteadus.

Mida sa pelgasid juhendamise juures kõige rohkem, aga tegelikult oli hirm asjata?
Kartsin, et kas on vaja võtta lisaaega, et oma jooksvate töödega mitte jänni jääda, kui juhendamisele kulub osa tööpäevast. Aga samas kuna praktikant on võimeline juba kohe alguses ära tegema hulga lihtsamaid sisestamistöid, siis oli see hirm asjata.

Kas juhendamine andis sulle ka mingi uue vaatenurga ja mõtte, miks selline roll, väljakutse vastu võtta?
Jah, see oli teistmoodi kogemus, selgitada ja juhendada alustajat raamatupidajat asjades, mis endale on juba aastaid selged. Samas, mõned teemad nõudsid ka endalt seadustesse kiikamist.

Kuidas end motiveerid, mis Sind köidab?
Kui mõelda, et mis mind motiveerib siin töötama ja miks ma tulen igal hommikul tööle hea meelega – mind motiveerib siin Numeris töötama head töötingimused, toredad töökaaslased, alati käepärane abi ja nõustamine. On tunda, et ettevõte hoolib oma töötajatest.

Kui sul oleks supervõime siis….?
…korraldaksin nii, et kõigil oleks võimalik puhata korra aastas kuu aega järjest.

Foto: Maarja erakogust