Käesolev veebileht kasutab küpsiseid. Lisateavet küpsiste kasutamise ja seadistamise kohta leiate siit.

Madalam käibemaksu määr elektroonilistele väljaannetele

1. maist 2020 kehtib Eestis madalam 9% käibemaksumäär lisaks trükiväljaannetele ka muudele füüsilistel kandjatel olevatele väljaannetele ja elektroonilistele väljaannetele. Käibemaksu muudatuse eesmärgiks oli maksustada ühetaoliselt väljaandeid, mis erinevad üksteisest üksnes selle avaldamise vormi poolest.
Käibemaksu mõttes käsitletakse elektroonilise raamatuna muudel füüsilistel andmekandjatel olevaid raamatuid, mis ei ole paberil trükitud, aga ka elektrooniliselt edastatavaid raamatuid. Samuti kohaldatakse madalamat maksumäära elektroonilise õppekirjandusele ning elektrooniliselt kättesaadavatele päeva- ja nädalalehtedele.
Kui elektrooniline väljaanne peaks sisaldama funktsioone, mida ei ole väljaande trükiversioonis või mida võib pidada täiendavateks elementideks (peale otsingumootori või järjehoidja kasutusvõimaluse), siis kohaldatakse neile endiselt 20% käibemaksu määra.
Seadusemuudatuse kohaselt ei kohaldata madalamat 9% käibemaksu määra peamiselt reklaami või erakuulutusi avaldavate või peamiselt erootilise, pornograafilise või video- või muusikasisuga ajakirjandusväljaannetele. Endiselt on 20% maksumääraga maksustatavad ka arvutiprogrammid ja -mängud.

Maksunõustamist pakume nii iseseisva teenusena kui ka osana raamatupidamisteenusest.

Helista +372 686 7110 või kirjuta numeri@numeri.ee ja küsi lisainfot juba täna!