Käesolev veebileht kasutab küpsiseid. Lisateavet küpsiste kasutamise ja seadistamise kohta leiate siit.

Kuidas läheb numerlane?

Kui maailma vallutas kuri viirus, oli ka meil, Numeris, üsna pea selge, et COVID-19 tingimustes kodus töötamine on väga mõistlik otsus ning turvalisem nii töötajatele kui meie koostööpartneritele.
Õnneks on võimalik meie teenust pakkuda ka siis kui peame seda tegema kodust või mujal kontorist eemal.
Nii on kujunenud, et Numeris on ühtviisi hästi korraldatud töö tegemine meie mõnusas ja mugavas kontoris, kui soovi või vajaduse korral ka oma koduses töönurgas.
Kuidas on aga Numeri töötajatel see keeruline periood läinud? Uurisime seda otse neilt ja järgnevalt toome hea meelega ka teile noppeid sellest toredast vestlusest nendega.
Tööpäeva lõpp – sulge arvuti!
Nii arvas meie armas Elina, et koroonaajastu algul kodukontorisse suundudes oli olukord päris keeruline. Varem oli ta teinud väga harva kodukontoris tööd ja eelistanud kontorit, seega praktiliselt päevapealt kodukontoris töö alustamine oli uus ja harjumatu. Nagu ka ilmselt paljudele teile, tundus ka talle alguses, et kodus ei suju töö tegemine üldse. Kuid niipea, kui Elina sai enda töönurga ka kodus sisse seatud, hakkas ajapikku ka seal töö tegemine aina paremini sujuma. Ta ütles, et võib öelda, et kodukontoris töötamine hakkas isegi meeldima 😊 Hetkel on Elina end nii kodukontoris kui ka päris kontoris sisse seadnud ning kasutab hea meelega mõlemat varianti.
Kodukontoris töötades oli tema jaoks kindlasti keerulisem leida tasakaalu töö- ja pereelu vahel. Kontoris töötades on tööpäeva lõpp selgem ja seda on kergem tajuda. Kodukontoris töötades tabab ta end tihti olukorras, kus tööpäev on kellaajaliselt küll läbi, kuid töö tegemine jätkub.
Siin on Elinal aga hea nõuanne teile kõigile, kes sama mure sees on. Nii ütleb ta, et selle vastu ei aita muu, kui ise endale piiride seadmine. Elina: „Tööpäeva lõpus tuleb arvuti sulgeda ja mitte mõelda, et vastan veel ainult mõnele kirjale või teen mõne kiirema asja ära (sest need osutuvad sageli palju rohkem aega nõudvaks kui esmapilgul tundub).“
Inimene harjub kõigega!
Alati tublis Irinas tekkis 2020nda aasta kevadel protesti tunne, kui tal paluti kontoris mitte käia. Kodus töötamine oli tema jaoks ebamugav, sest kaasas tuleb tassida näiteks ka raskeid kaustu. Irina otsustas, et ta käib kontoris nii sageli, kui oli lubatud. Samuti tundis ta suurt puudust kolleegidega suhtlemist, see nelja seina vahel istumine ei ole tema jaoks meelepärane. Et veidigi vaheldust kodusele elule saada, hakkas ta iga õhtu, mil võimalik, jalutamas käima. Samuti külastas ta varasemast rohkem spordiklubi. Samuti pani ta tähele, et päevad läbi kodus olek suurendab mõnel määral kommunaalkulusid.
Täna on aga Irina kindel, et inimene harjub ära kõikide tingimustega. Tema kodune töökoht on palju mugavamaks muutunud, sest arvuti võib töölt koju kaasa võtta, tal on koju muretsetud teine kuvar ning samuti ostis ta endale uue töötooli.
Kodukontoris töötamise eeliseks peab ta ka seda, et päevadesse on tekkinud pisut rohkem vaba aega. Ei pea ju enam kulutama aega liikluses tööle ja töölt koju sõitmisele. Samuti on tore ka see, et kodus töötades on võimalik töö ja koduasjad mingil määral ühildada: põhimõtteliselt võid samal ajal keeta suppi või pesta pesu ja teha edukalt tööd arvutis.
Sära ei kao silmist ka kodus töötades!
Igati särava Anna oli arvanud, et kodus töötamine talle kindlasti ei sobi. Seda seepärast, et ta on nii energiline ja seltskonnainimese tüüpi isik. Algul oligi tal näiteks raske oma aega planeerida, töötamine kodus tundus väsitav ja päevad samasugused. Kuid suureks üllatuseks avastas ta õige pea, et tegelikult harjub inimene kõigega, aga kindlasti võtab iga asi aega.
Töö efektiivsust on tõstnud ka mitmed kavalad nipid. Nii ütleb Anna: „Ma olen õppinud tavalises elus ootehetki ära kasutama, oodates lapse järgi saan näiteks ilusti töö e-maili lugeda ja lihtsamate asjadele vastata. Tänu sellele olen pidevalt toimuvaga kursis ja ka kättesaadav.“
Anna leiab, et Numeri töö puhul on suur eelis see, et saab kaugtööd teha ja ise oma aega planeerida.
Tal on ka hea meel tõdeda, et tema pereliikmed üldiselt suhtuvad mõistlikult ja on harjunud pisut teistsuguse elukorraldusega. Nii on nad leidnud ajaks, mil Anna oma tööasju ajab, ka endale meelepärased tegevused.
Lapsed ja töö – kõik on võimalik!
Nii nagu Annale, meeldib ka Jaanikale kontoris töötamise juures see, et seal saab alati oma toredate kolleegidega suhelda. Kuid ka kodus töötamisel on kindlasti mitmeid eeliseid. Esimesena tuli talle pähe see, et varasemalt ummikus istumise ajale saab seda aega nüüd hoopis toredamalt veeta. Samuti ei saa mööda vaadata ka auto kütusekulu vähenemisele. Seda enam, et ta ei ela kontorile väga lähedal.
Oma meele hoiab ta kodus virgena sellega, et kui tekib väsimuse tunne, saab ajule hoopis teise restardi anda kasvõi sellega, et paneb pesu pesema või tõmba hoopis tolmu ära. Win-win olukord, kas pole?
Nii nagu kõigil teistel, oli ka Jaanika mure see, et kuidas leida tasakaal töö ja pereelu vahel. Olid ju ka lapsed palju aega kodus. Õnneks oli siin abiks töö paindlikkus. Laste kodutööd sai üle vaadata ja neid aidatud, kui neil seda vaja oli. Samal ajal oli aga paindlikult võimalik planeerida oma töö aega. Nii ei kannatanud kumbki tahk.
Eriti vahva repliik oli tema poolt ka, et : „Eriti tore on see kui lapsed mind õue jalutama kutsuvad, see paneb mind jällegi liikuma ja võtab veidikeseks töömõtted peast ära, et siis uuesti värske pilguga tööle pühenduda. Ega mõnest lauamängust vahepeal ka ära ei ütle 😉.“
Kodukontor + büroo = suurepärane kombinatsioon!
Sõna ütles sekka ka alati asjalik Marge. Temale selline büroo ja kodukontori kombinatsioon sobib. Kodukontoris töötamine säästab aega, mis kulub tööle ja sealt koju sõidule. Büroo plussiks on see, et saab kolleegidega silmast silma kohtuda ja mõnusalt suhelda.
Hea ja rahuliku õhkkonna saavutamiseks soovitab Marge kodukontoris töötades peresiseselt läbi rääkida, millised on osapoolte ootused, mida saab teha koos või mida eraldi. Samuti on kindlasti mõistlik mitte end terveks päevaks töölaua taha unustada. Seepärast võtab ta endale veidi aega ja teeb päeval ka väikse jalutuskäigu. Kogu perega koos kodus olek võimaldab ka mõned korrad nädalas üheskoos suusatamas või jalutamas käia.

Viimased paar aastat on kindlasti olnud väljakutseid täis. Suur tänu Numeri inimestele, koostööpartneritele ja klientidele kannatlikkuse ja mõistva suhtumise eest.