Käesolev veebileht kasutab küpsiseid. Lisateavet küpsiste kasutamise ja seadistamise kohta leiate siit.

Digiteenused Ühendkuningriigi lõpptarbijatele

Seoses Brexiti üleminekuperioodi lõppemisega ei saa Eesti äriühing alates 2021. aasta I kvartalist oma MOSS deklaratsioonil enam kajastada Ühendkuningriigi (ÜK) lõpptarbijatele osutatavaid digiteenuseid ning ÜK ei saa märkida tarbimisriigiks. Ehk siis toimub muudatus nende digiteenuste käibemaksu deklareerimises, mis on osutatud ÜK isikutele, kes ei ole registreeritud ÜK käibemaksukohustuslastena.

Seetõttu tuleb alates 2021. aastast sellistele ÜK lõpptarbijatele osutatavate digiteenuste deklareerimisel juhinduda ainult ÜK käibemaksureeglitest ning Eesti käibedeklaratsioonis selliseid digiteenuseid ei deklareerita.

Vastavaid teenuseid ÜK lõpptarbijatele osutav Eesti äriühing peab seetõttu alates 2021. aastast registreerima end ÜK-s käibemaksukohustuslaseks ja hakkama kvartaalselt deklareerima sealsele maksuametile oma digiteenuste müüke ÜK lõpptarbijatele. Kuna selles olukorras puudub ÜK-s registreerimisel käibe piirmäär, siis tekib Eesti äriühingul sellise digiteenuse osutamisel kohe vastav registreerimiskohustus, seda olenemata nende teenuste müügikäibest kalendriaastas.

Kui ülaltooduga või muudes raamatupidamise või maksundusega seotud küsimustes saame Teile abiks olla võtke meiega kindlasti ühendust kirjutades aadressile numeri@numeri.ee .