Käesolev veebileht kasutab küpsiseid. Lisateavet küpsiste kasutamise ja seadistamise kohta leiate siit.

Briti äriühingutel peab alates 2021. aastast olema maksuesindaja

Seoses Ühendkuningriigi lahkumisega Euroopa Liidust ja vastava üleminekuperioodi lõppemisega 31.12.2020 peavad Briti äriühingud allpool kirjeldatud juhtudel määrama endale Eestis maksuesindaja.

Briti äriühing, kes juba on registreeritud Eestis käibemaksukohustuslasena enne 2021. aastat ja kellel puudub Eestis püsiv tegevuskoht, peab hiljemalt 1. veebruariks 2021 määrama endale maksuhalduri heakskiidetud mitteresidendi maksuesindaja (vastav loetelu on MTA veebilehel: https://www.emta.ee/et/ariklient/registreerimine-ettevotlus/mitteresidendi-maksuesindajad) ning teavitama Maksu- ja Tolliametit selleks kuupäevaks maksuesindaja valikust ja saatma temaga sõlmitud lepingu e-kirjaga aadressile emta@emta.ee.

Kui Briti äriühingul tekib Eestis kohustus registreerida end käibemaksukohustuslaseks ning ta registreeritakse 2021. aastal või järgnevatel aastatel Maksu- ja Tolliametis käibemaksukohustuslasena, ilma et tal oleks püsivat tegevuskohta Eestis, siis peab ta end Eestis käibemaksukohustuslasena registreerides määrama mitteresidendi maksuesindaja.

IMG Numeri OÜ koostöös IMG Konsultant AS-iga, kes on mitteresidendi maksuesindaja teenuseid pakkunud Eestis juba alates 2004. aastast, on valmis Briti äriühinguid abistama uute Eesti käibemaksukohustuste täitmisel.

Kui ülaltooduga või muudes raamatupidamise või maksundusega seotud küsimustes saame Teile abiks olla võtke meiega kindlasti ühendust kirjutades aadressile numeri@numeri.ee .